Yüksek hassasiyetli CFD çözümleriniz için gereken kaliteli mesh yapılarınızı GripPro ile hızlı ve otomatik bir şekilde GridPro ile oluşturun. Sıradan mesh araçlarının yetmediği noktalarda, mesh kalite ölçülerine göre otomatik optimizasyon sağlayan multiblok full hex mesh oluşturma aracı GridPro’yu CAESES ile birlikte kullanarak en optimum hidro/aerodinamik tasarımlara zahmetsizce ulaşabilirsiniz. GridPro ile full hex mesh oluşturmak çok kolay ve hızlı.

Kalite ve Kesinlik

Yüksek kaliteli mesh yapıları ile en doğru sonucu en hızlı şekilde almanızı sağlar.

Mesh
Kontrol

Mesh kontrol özelliği ile hesaplama süresini kısaltabilirsiniz.

Daha Hızlı Mesh

Otomatik mesh çözücüsü mesh yapısı oluşturma süresini önemli ölçüde azaltır.

Demo Talep Et


EŞSİZ Teknoloji

GridPro Avantajları

GridPro geleneksel mesh oluşturma işlemini yeniden icat ederek, mesh kalitesinde yeni bir standart belirlemiştir. Gelenekse algoritmalarının aksine, GridProkaliteden ödün vermeden, otomatik bir şekilde en kompleks formlara tam-hex mesh örmeyi sağlamaktadır.Turbomakina sektöründen, petrokimya,havacılıktan otomotive kadar vb. bir çok sektör GridPro teknolojisinin farkına tanıklık etmektedir.


GridPro'nun Temel Özellikleri

Gridpro yazılımında kullanılan tescilli DBC(DynamicBoundaryConforming) Teknolojisi ürünün temel yapısını oluşturmaktadır. GridPro mesh algoritması, mesh yapılarını düşey ve dikey yüzeyler üzerinde otomatik olarak hareket ettirerek yüksek kaliteli mesh oluşturulmasını sağlar.


Esneklik

Topoloji (Blok oluşturma)

Topoloji paradigması, yüzeyleri oluşturmak için yüksek düzeyde esneklik sunar, böylece bir kullanıcı , birkaç blok oluşturarak için diğer blok mesh yapıcılarının ihtiyaç duyduğu sürede yüzlerce mesh bloğu oluşturabilir.Topology Reusability

The block structure once created can be used on other similar configurations by altering the geometry. This helps the user to create subsequent grids with no manual intervention.


Kalite

Otomatik düzeltme algoritması, mesh yapısını hacimsel bölge boyunca düzgün olacak şekilde optimize eder. Varsayılan üretilen mesh yapısı yüksek kalitededir ve çoğunlukla manuel optimizasyon gerektirmez.


Yerleşik Komut Dosyası

Yerleşik TIL (Topoloji Giriş Dili) C kodlama diline benzer, ancak topoloji üretiminde uzmanlaşmıştır. CAD'den çözücüye kadar tüm ağ oluşturma sürecinin otomasyonuna yardımcı olur. GridPro'daki komut dosyası oluşturma özellikleri, sürecin diğer işlemlerin otomasyonunda kolaylaştırılmasına yardımcı olur.


Parametrik Tasarım

GridPro'nun kullandığı teknolojitasarımı parametrik tasarım için uygun bir araç haline getirir. Kullanıcılar istenen fiziksel nitelikleri elde etmek için bölge sınırlarında değişiklik yaparken, GridPro gelişen sınır şekillerini dinamik olarak izler ve mesh yapısını değişime göre günceller. CAESES yazılımı ile mükemmel uyum için çalışır.


• Çok-Ölçekli (Multiscale) Araçlar

Mühendislik problemlerinde çoğu zaman,geniş bir tasarım alanında küçük ölçeklerde ayrıntılar ortaya çıkar. Bu küçük özelliklerin ele alınması çok bloklu mesh araçlarının işlerini zorlaştırır. Örneğin, bir denizaltı için bir dalış planı veya bir kanadın ince ama küt bir arka kenarını analiz etmek verimli bir mesh gerektirir.

Çok büyük alanlarda küçük uzantı olan durumlarındaGridPro, kullanıcılaralokal çözünürlüğü çok etkili bir şekilde oluşturmak için topoloji düzenleme ile birlikte lokal yüzeylerin aktif olarak kullanılabilme özelliğini sunar.

Uzun dar yapılı tasarımlar için, GridPro, kullanıcıların tasarımların dar yüzeyleri boyunca nispeten küçük mesh en boy oranlarına sahip mesh yapılarıyla, uçak kanatlarının küt arka kenarları gibi uzun dar yüzeylerde mesh yapısı üretmesine izin veren bir topoloji kullanılmasını sağlar.

Tüm bu eylemler, doğal olarak mesh kalite seviyesi(pürüzsüzlük, dik-oran, vb.) korunurken yapılır.