ANSYS Geometri Arayüzü: Hızlı ve Kolay Otomasyon
31-10-2019

ANSYS Geometri Arayüzü: Hızlı ve Kolay Otomasyon

ANSYS Geometri Arayüzü: Hızlı ve Kolay Otomasyon

ANSYS ile form optimizasyonu ve tasarım çalışmalarında analiz edeceğiniz tüm geometrileri zahmetsizce ve otomatik olarak oluşturmak ister misiniz? O zaman CAESES’ın ANSYS Geometri Arayüzü olan CAESES ACT’te bir göz atmalısınız.

CAESES ACT uygulaması sayesinde, ANSYS GUI’sinden tek tuşla tüm yeni tasarımları arkaplanda çalışan CAESES’a oluşturtabilir, başka bir dokunuşa gerek kalmadan yeni geometri varyantlarını doğrudan ANSYS Workbench’e aktarabilirsiniz. CAESES tarafında oluşturulan bu geometriler, ANSYS’in mesh oluşturma araçlarıyla otomatik olarak meshlenir ve çözücülerle analiz edilir. Böylelikle tasarım uzayınızda olabilecek yüzlerce varyasyonu tek tıkla analiz etmiş olursunuz. Bu da sizin en kısa sürede doğru tasarım kararı almanıza yardımcı olur.

ANSYS Geometry Interface: Video

CAESES’ın ANSYS ile bağlantısının ne kadar kolay kurulduğunu görmek için aşağıdaki  parametrik  pompa çarkı tasarımıyla ilgili videoya bir göz atmanız yeterli. Geometri, form modifikasyonlarını sağlayan bir seri akıllı tasarım parametresini içermektedir ve CAESES tarafında oluşturulmaktadır. CAESES’ın bir özelliği de en az sayıda parametre ile bir formu değişken hale getirebilmektir. Bu da optimum geometriye ulaşmak için gereken analiz sayısını azaltmak demektir.  CAESES’ın batch modda çalışma özelliği sayesinde, tüm geometri oluşturma işlemleri, hiçbir scripting ya da manuel efor gerektirmeden otomatik olarak oluşturulur ve TurboGrid formatında dışa aktarılır.  TurboGrid tarafından okunan geometri  otomatik olarak meshlenir ve analize girer.

 

CAESES-ANSYS Birleşiminin Faydaları

Geleneksel CAD araçlarıyla kıyaslandığında, CAESES ve ANSYS Geometri Arayüzü’nün birlikte kullanımı az sayıda akıllı parametrizasyon ile tasarım varyantlarının otomatik oluşturulmasını ve kısa sürede cevap yüzeyinin alınmasını sağlar. CAESES, form optimizasyonunda kullanılan genel amaçlı bir CAD aracı olduğu için, sektörden bağımsız her türlü tasarım ve optimizasyon çalışmasında kullanılabilir.